V dnešnom blogu si môžete prečítať a nových trednoch v bytovom dizajne. Čo sa vracia do módy, čo je naopak už out, aj to ako vynoviť Vašu domácnosť, si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch. 

Páčia sa Vám tapety?

Určite si spomínate na trend tapiet, ktoré vnášali do miestnosti nádych inakosti. Ak ste si tento trend obľúbili, budeme vás musieť sklamať – v roku 2019 tapety vychádzajú z módy a je žiadúce, aby steny spolu vytvárali jednotnú kompozíciu a ani jedna nevyčnievala z radu. A tak priaznivcom tapiet ostáva dúfať, že sa tapety opäť vrátia spať. Malý detail, v podobe nálepky či jedného pásu tapety určite nezaškodí. 

Vneste si do domácnosti farby

Do módy však začínajú opäť prenikať žiarivé a výrazné farby a pozadu rozhodne nezaostávajú ani extravagantné vzory. Hoci je biela synonymom čistoty a vkusu, tento rok nebude hlavným vodítkom ani v oblasti posteľnej bielizne či kuchýň, pre ktoré stelesňovala poriadok a organizáciu. V posteľnej bielizne a celkovo bytovom textile bude tento rok predstavovať trend viac vzorov. Rovnako sa prejavia žiarivé farby a posteľná bielizeň bude hýriť rôznymi odtieňmi. Do popredia sa dostávajú aj prehozy cez posteľ, ktoré boli ešte v minulých rokoch považované za prežitok, no dnes sú skôr znakom luxusu. 

Kombinujte podľa svojich predstáv

Rok 2019 so sebou prináša i voľnosť v kombinovaní. Už sa nebudete musieť zamýšľať nad tým, či váš nový vysnívaný kúsok nábytku zapadne do celkovej kompozície vášho bytu. Čím väčší kontrast s pomocou neho vytvoríte – tým lepšie. Voľnosť sa presadzuje aj v kombinácii kovov – už rozhodne neplatí, že vaša domácnosť musí byť v znamení len jedného kovu. Slobodne môžete medzi sebou kombinovať chróm, bronz či oceľ a vytvoriť tak zaujímavý zážitok. 

Naozaj dobrou správou pre všetkých je fakt, že heslom roku 2019 je sloboda. Nemusíte sa držať zaužívaných pravidiel a konceptov. Vo svojej domácnosti môžete bez obáv prejaviť slobodu svojho kreatívneho cítenia.