Benzínový krovinorez s výkonom 5,2 HP PM-KS-520HAVM + Príslušentsvo

Benzínový krovinorez PM-KS-520HAVM

sa stane skvelým pomocníkom vo vašej záhrade. Ide o profesionálne zariadenie s pevne zabudovanou kovanou ojnicou, určené na kosenie trávy a kríkov v záhrade alebo sadoch vybavené technológiou RedVib antivibračný systém, ktorý znižuje vibrácie vznikajúce počas prevádzky. Vďaka prepracovanému dizajnu, nízkej hmotnosti a pohodlnému popruhu ktorý odľahčí ruky a chrbticu je práca s krovinorezom oveľa jednoduchšia a pohodlnejšia pričom nezaťažuje chrbticu a ramená. Samotný popruh je vybavený hrubým plastovým chráničom, ktorý chráni bedrá proti oderu. Pohodlné nastavenie popruhu umožnuje krovinorez rýchlo prispôsobiť telesným rozmerom užívateľa a preferovanej výške kosenia od zeme. Krovinorez je vybavený pohodlnou spúšťou na reguláciu plynu s blokádou proti náhodnému stlačeniu, ako aj spínačom s funkciou blokovania otáčok.

 

Súčasťou balenia je aj praktické príslušenstvo:

  • Ochranná maska
  • 2x automatická zastrihávacia hlava
  • Servisná sada nástrojov
  • Trojzubý kotúč na vysokú a hustú trávu
  • Pohodlný popruh
  • Rezná struna 2,4 mm, 10 m
  • Nádrž na prípravu zmesi oleja a paliva
  • Ochranné rukavice
  • Návod na použitie

 

Krovinorez disponuje dvojtaktným motorom s objemom 51,7 cm3 s maximálnym výkonom 5,2 HP. Vďaka použitiu odstredivej spojky s kvalitným obložením je práca s prístrojom veľmi pohodlná a bezpečná. Motor disponuje mechanickým palivovým čerpadlom, vďaka ktorému po dlhšom odstavení zariadenia natiahneme palivo do karburátora a tým sa motor naštartuje bez väčšej námahy. Pohon krovinorezu je vyrobený z oceľovej tyče zakončenej multiklinom, čo je kľúčové hlavne pri vyššom zaťažení ako napríklad pri kosení s nožom. Väčšina krovinorezov je poháňaná lankom, čo výrazne znižuje ich životnosť. 

Hlavica krovinorezu ktorá je súčasťou sady je vyrobená z mäkkého a odolného nepraskajúceho plastu vďaka čomu je odolnejšia ako štandardné hlavice. Rukoväť s hlavou sa dá ľubovoľne otáčať, čo uľahčuje kosenie na ťažko dostupných miestach. Zariadenie vyžaduje palivo vo forme zmesi 95 oktánového benzínu s olejom pre zmesi pre 2-taktné motory. Použitie 2 krúžkov na pieste poskytuje dodatočné utesnenie a tiež zlepšuje výkon motora. Samotný užívatelia určite ocenia jednoduchú výmenu rezného príslušenstva a hladinu hluku, ktorá je vzhľadom na vysoký výkon motora extrémne nízka. Krovinorez je vybavený kvalitným japonským membránovým karburátorom Midori. 

 

Technické parametre:

Výrobca: POWERMAT
Model: PM-KS-520HAVM
Efektívny výkon: 3,8 kW / 5,2 HP
Typ motora: 2-taktný
Maximálne otáčky: 11000 [ot./min]
Voľnobežné otáčky: 2800-3200 [ot./min]
Rýchlosť odstreďovania: 2800-3200 [ot./min]
Objem motora: 51,7 cm3
Menovitý výkon motora: 1,65 kW / 2,2 HP
Záber kosenia: 420 mm
Priemer rezného kotúča: 255 mm
Typ spojky: odstredivá spojka
Typ karburátora: membrána
Typ zapaľovacej sviečky: LD-L7T
Systém zapaľovania: CDI
Objem palivovej nádrže: 1,2 L
Hmotnosť: 8 kg
Effective Power Solutions - efektívny výkon motora

Parametre

Farba Sivá